2012 m. balandžio 12 d., ketvirtadienis

American Psycho (2000)

Žiūrėjau prieš kelias dienas. Tiesa, tikėjausi ko kito – žiauraus trilerio ar siaubiako su skerdynėmis. Tačiau nusivylęs vis tiek nelikau. Tai, ką gavau, pavadinčiau psichologiniu trileriu su juodosios komedijos elementais. 


Filme yra žiaurių scenų, tačiau patys vaizdai paliekami kiekvieno vaizduotei, į ekraną nepatalpinamas pats kūno žalojimo aktas. Ir tai be abejo išskiria šį filmą iš kitų žudynių siaubiakų.

Tai ne tiek filmas apie žmogaus žiaurumą, o apie tuščią jo esybę. Apie beprasmišką kasdienį kokių nors veiksmų darymą. Juk tas pats nesuvokiamas herojaus žiaurumas tarsi sviestas saulėje ištirpsta akis į akį susidūrus su tuo, jog niekas nesiteikia jo matyti kaip žudiko. Kolegos, su kuriais jis konkuruoja dėl to, kieno kortelė yra gražesnė, jo netgi gerai neskiria nuo kitų kolegų su tokiais akinais, ir tokiu pat kostiumu. Tai tarsi iš pat pradžių pasmerktas konkursas, nes teisėjai, kurie turi vertinti, yra akli.

Galiausiai herojus pasimeta, kiek žmonių jis nužudęs, ar visa tai, ką prisimena, yra patikima, o kas jo vaizduotės vaisius, galbūt sapnai, svajonės, vien žodžiai, tušti grasinimai. Ar kada nors įsivaizdavote kokio nors žmogaus žudymą, galbūt rašėte apie tai trumpą apsakymą?.. Laikas gali padaryti įdomių dalykų su žmogaus atmintimi – ar aš apie tai tik galvojau, ar tai vyko iš tikrųjų?..

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą