Vienas pirmųjų Alejandro Amenábar filmų. Žmogus, kuris moka kurti siaubo filmus. Gaila, kad jo filmografijoje jų
nėra daug.
Kaip ir dauguma,
o gal ir visi?.., siaubo filmai, taip ir šio tema, nieko naujo, - smurtas,
kankinimai, žudymas. Na pati filmo forma yra trilerio ir siaubiako mišinys,
taigi tai nėra vienas tų filmų, kur mėgaujamasi žiauriomis scenomis. Čia visą
laiką kuriama ir išlaikoma įtampa, vystomas siužetas, kuriami veikėjų
santykiai, aišku, jie toli gražu neišvystomi “ant tiek jau giliai”, tad to
tikėtis geriau ir nereikia, tada, manau, galite likti ir visai patenkinti.
Taigi filme ne
tiek vaizduojamas smurtas, kiek analizuojamas. Pati pagrindinė veikėja rašo
savo studijinį darbą apie audiovizualinį smurtą. Ką dabar tebedaro gana didelė
dalis viso akademinio pasaulio.
Kiek man teko
matyti, vienas ankstyvesnių tokio tipo filmų, tai David’o Cronenberg’o “Videodrome”
(1983). Šis daugiau fantastinis siaubiakas, palyginus su “Tesis” “tai galėtų
vykti ir jūsų universitete”.
Manyčiau šiedu
filmai ir yra pirmtakai, davę pradžią “tiesiog siaubiakams” apie snuff films
(video juostas, kuriose fiksuojami kankinimai ir nužudymas), tokiems kaip
Vacancy (2007).
Ką gi,
įtraukiantis filmas iš įdomaus režisieriaus. Aha, verta paminėti ir aktorius,
gerai parinkta trijulė.